آردوینو Arduino

Arduino چیست؟

آردوینو Arduino یک برد متن‌باز برای نمونه‌سازی می‌باشد و بر اساس سخت‌افزار و نرم‌افزار منعطف و ساده پایه‌ریزی و طراحی شده است.

آردوینو Arduino می‌تواند محیط اطراف را یا استفاده از سنسورهای مختلف حس کند.

آردوینو Arduino می‌تواند بر محیط اطراف خود با استفاده از لامپ‌ها، موتورها و سایر محرک‌ها اثر بگذارد.

میکروکنترل بکار رفته بر روی برد آردوینو Arduino بر اساس زبان برنامه‌نویسی آردوینو Arduino و محیط ویژه کدنویسی آن برنامه‌ریزی شده است و برای کدنویسی به هیچ نرم‌افزار جانبی و یا کامپایلر دیگری نیاز نیست.

پروژهای آردوینو Arduino می‌توانند به صورت مستقل و یا مرتبط با سایر نرم‌افزارهای کامپیوتر شخصی باشد. برای مثال می‌توان فرمان‌ها را برای کنترل موتورها از طریق پورت یواس‌بی ارسال نموده و یا داده‌های سنسورها را نیز از همین پورت دریافت کرد.

برد آردوینو Arduino چیست؟

برد آردوینو توسط یک شرکت ایتالیایی ایده سازی و طراحی شد. طبق گفته‌های ماسیمو بانزی ۵ سال کار مداوم باعث شد تا برد دوست داشتنی آردوینو Arduino متولد شود. این برد با شعار make it simple توانست کل دنیا را فتح کند.  یکی از بردهای مطرح و پر طرفدار میکروکنترلر می‌باشد. که دارای ورودی و خروجی متفاوتی روی برد می باشد.

آردوینو Arduino چیست؟ آردوینو یک برد همه کاره است و از هر نوع سنسوری پشتیبانی می‌کند. می توانید از کارهای ساده تا پیچیده را با یک برد آردوینو Arduino انجام دهید. آردوینو Arduino چیست؟ توسط یک رابط کاربری ساده از طریق کامپیوتر می توانید برنامه ها را روی برد نصب و اجرا کنید.

آردوینو Arduino برای چه کارهایی مناسب است؟

برد آردوینو Arduino یک گجت قابل برنامه ریزی و متن باز یا به اصطلاح اپن سرس می باشد. با آردوینو Arduino کلی گجت های جذاب می توان ساخت. برگ برنده آردوینو Arduino به دلیل پلت فرم نرم افزاری اش می باشد. با آردوینو می توان یک پرینتر ۳ بعدی ساخت، یا یک ماشین نقاشی، یا یک ربات و یا حتی سیستم ساختمان هوشمند را توسط آن پیاده سازی کرد.

 

علیرضا فتحی خیره مسجد